CF-TDB01Z Electric Bike for Women - China Jinhua Comfort Vehicle

CF-TDB01Z Електричен мотор за жени

Краток опис:

Име: CF-TDB01Z Електричен мотор за жени Категорија: 700C Europan Е-велосипед Тип: CF-TDB01Z Цена: $ 585 Тип: CF-TDB01Z Спецификација: 700C (28inch) Стандардна спецификација на мотор: Brushless 36V / 250W од 8FUN Батерија: 36V10AH / Li -Polymer Вилушка: Suntour прилагодливи Вилушка сопирачка: пред фронт Tektro диск / задни Tektro V-кочница сопирање рачката: Tektro кочница лост со ѕвоно рачка Бар / матични: ZOOM Бренд Сеат пост: со можност за преклопување или суспензија Скорости: Shimano 6-7 брзина брзини. Светлина: LED светла и tailli ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име: CF-TDB01Z електрични велосипедиза жени
  Категорија: 700C Europan Е-велосипед
  Тип: CF-TDB01Z
  Цена: $ 585
  Тип: CF-TDB01Z
  Спецификација: 700C (28inch)

  стандардна спецификација

  мотор: Brushless 36V / 250W од 8FUN
  батерија : 36V10AH / Li-Polymer
  вилушка: Suntour прилагодливи Fork
  сопирачките: пред фронт Tektro диск / задни Tektro V-кочница
  Кочница лост : Tektro Кочница лост со ѕвонче
  Се справи со Бар / Матични : ZOOM Бренд
  Седиште пост : со можност за преклопување или суспензија
  брзини : Shimano брзини брзина 6-7.
  светлина : LED светла и СТОП
  Димензија на гума : KENDA 700C × 40
  калник : ПВЦ калник

  клучни Параметар

  рамка : 6061 # Алуминиумска легура
  Максимална брзина : 25-30km / h
  Возење од далечина : > 50kms
  Време на полнење : 4-6H
  Достапно Време на полнење : повеќе од 500times
  Педалата помошник Систем : 1: 1
  Мултифункционален дисплеј на рачката бар : со брзина 3 ниво Топка, моќ за вклучување / исклучување
  Вчитување : 120KGS

  Информационен пакет

  Картон големина : 148 * 26 * 74cm
  Сад вчитување : 20 "FCL 96pcs / 40" HCL 220pcs
  Тежина : 27kgs NW / GW 31.5kgs

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !