CF-TDB03Z планината Електричен мотор - Кина Jinhua Comfort возила

CF-TDB03Z планината Електрични велосипеди

Краток опис:

Име: CF-TDB03Z планината Електрични велосипеди Категорија: 700C Europan Е-велосипед Тип: CF-TDB03Z Цена: $ 529 Тип: CF-TDB03Z Спецификација: 700C (28inch) Стандардна спецификација рамка: 6061 # Алуминиумска легура на мотор: 36V250W XF brushless задниот мотор батерија : 36V10AH / Li-Polymer батерија полнач задни решетката: 110-240V со CE Еуро Стандард приклучок екран: 36V три екранот брзина (790) кочница лост: Wuxing кочница лост Кочници: Предна ZOOM диск / задни Tektro V-кочница Вилушка: стипса легура рачка бар / матични: алуминиум ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име: CF-TDB03Z планината Електрични велосипеди
  Категорија: 700C Europan Е-велосипед
  Тип: CF-TDB03Z
  Цена: $ 529
  Тип: CF-TDB03Z
  Спецификација: 700C (28inch)

  стандардна спецификација

  рамка : 6061 # Алуминиумска легура
  мотор: 36V250W XF brushless задниот мотор
  батерија : 36V10AH / Li-Polymer батерија задниот багажник
  полнач: 110-240V со CE Еуро Стандард приклучок
  Покажи: 36V три екранот брзина (790)
  кочница Лост: Wuxing Кочница лост
  кочници : Предна ZOOM диск / задни Tektro V-кочница
  вилушка: стипса легура
  Се справи со бар / матични : Алуминиумска легура Град-тип
  брзини : Shimano 7 брзина
  седло : Браун / Стандард
  Седло пост : Суспензија / преклопување
  продавам на мало : Wellgo
  рачки на : 48T Alum легура cranks
  венчиња : раб двоен ѕид легура / нерѓосувачки краци
  Димензија на гума : KENDA 700 * 38C
  Преден / заден фар за : жица / батерија LED предни / задни светлосни
  калник : ПВЦ калник
  Заклучување : Со Нормално заклучување
  PAS / гас : Достапно

  клучни Параметар

  Максимална брзина : 25-30km / h (помалку од 25 km / h за ЕУ)
  Возење од далечина : повеќе од 50kms
  Време на полнење : 4-6H
  Влезен напон на полнач : AC110V-240V
  Достапно Време на полнење : > = 500times
  Педалата помошник Систем : 1 / 1Loading

  Информационен пакет

  Картон големина : 145 * 26 * 90см
  Сад вчитување : 20 "FCL 80pcs / 40" FCL 170pcs
  Тежина : 28kgs NW / GW 32kgs

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !