CF-TDN03Z 20inch Electric Cargo Bike - China Jinhua Comfort Vehicle

CF-TDN03Z 20inch товар Електрични велосипеди

Краток опис:

Име: CF-TDN03Z 20inch товар Електрични велосипеди Категорија: Нов модел Точка бр .: N007 Тип: CF-TDN03Z Тип: CF-TDN03Z Спецификација: 20inch Стандардна спецификација рамка: 6061 # Алуминиумска легура на мотор: 48V / 350W 20inch AIKEMA задниот мотор на батеријата: 48V13AH / Li-Polymer од Samsung и опсегот може да биде 80 километри полнач: од Sans со Израел приклучок контролор: 48V22A од Lishui екран: 790 36V LED водоотпорен екран сопирање рачката: Tektro Бренд Кочници: предни / задни Tektro механички диск кочница Вилушка: А. ..


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име: CF-TDN03Z 20inch товар Електрични велосипеди
  Категорија: Нов модел
  Точка бр .: N007
  Тип: CF-TDN03Z
  Тип: CF-TDN03Z
  Спецификација: 20inch

  стандардна спецификација

  рамка : 6061 # Алуминиумска легура
  мотор: 48V / 350W 20inch задниот AIKEMA мотор
  батерија : 48V13AH / Li-Polymer од Samsung и опсегот може да биде 80 километри
  полнач: Од Sans со Израел приклучок
  Управувач: 48V22A од Lishui
  Покажи: 36V LED 790 водоотпорен екран
  кочница Лост: Tektro Бренд
  кочници : предни / задни Tektro механички диск сопирачки
  вилушка: алуминиум вилушка
  Се справи со бар / матични : Алуминиумска легура со можност за преклопување
  брзини : Shimano 6 брзински степени на пренос.
  седло : Браун / Стандард
  Седло пост : со можност за преклопување или суспензија
  Димензија на гума : KENDA 20 "× 2.125
  светлина : LED светла и СТОП
  калник : Пластика ПВЦ калник
  аларм : со аларм

  клучни Параметар

  Максимална брзина : 25-30km / h (<25 km / h за ЕУ)
  возење од далечина : > 60kms
  Време на полнење : 4-6H
  Влезен напон на полнач : AC110V-240V
  достапни Време на полнење : > = 500times
  Педалата помошник Систем : 1/1
  Мултифункционален дисплеј на рачката бар : со брзина 3 ниво Топка, моќ за вклучување / исклучување
  Вчитување : 200kgs

  Информационен пакет

  Картон големина : 184 * 26 * 90см
  Сад вчитување : 20 "FCL 65pcs / 40" FCL 150pcs
  Тежина : 28kgs NW / GW 32kgs

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !