• Стар автомобил, наместо на одење

  Овој весник на 16 декември (дописник новинар кампања Ssangyong ма) вчера, еден постар одење автомобил може да се води со излез на автопат. Благодарение на високо-брзински сообраќајната полиција најде во времето, ќе овој автомобил наместо одење во придружба на голема брзина, за да се избегне опасни. Исто како операција за автомобил, ...
  Прочитај повеќе
 • 10 начини Е-велосипед може да заштедите пари

  10 начини Е-велосипед може да заштедите пари

  Ако се размислува за купување на е-велосипед, но не се сигурни за трошење на пари, овој напис можат да ви помогне да формулира вистинската одлука. Ако го користите, Е-велосипед, всушност може да ви заштеди пари и плаќаат за себе во многу кратко време. Comfortebike.com го составил листа на 10 начини електричен велосипед в ...
  Прочитај повеќе
 • Ченгду ќе биде изграден на старо оловно-киселински батерии за електрични велосипеди систем за рециклирање

  "Економски информации Дејли", дописник од Ченгду Град Бирото за заштита на животната средина, за подобрување на мрежата за рециклирање, подобрување на капацитети за рециклирање и сите видови на места, така што загадувањето е сведена на минимум, Ченгду ќе биде воспоставување на отпад оловно-киселински batteri .. .
  Прочитај повеќе
 • Женгжу темелна истрага за нерегуларности постари скутер

  Од 15 декември, Женгжу полицијата на истражување повреди на постари скутер на патот за прв пат да се испита и да се наметне привремена суспензија на предупредување на возилото или парична казна, на возачот ќе се провери повторно на казна затвор. Во утринските часови, во wa ...
  Прочитај повеќе
 • Патот Правила за мобилност скутери

  Патот Правила за мобилност скутери

   Со цел да се задржи активни и независен живот, некои луѓе со посебни потреби и постарите граѓани се потпираат на мобилност скутери да се добие околу. Постојат голем број на закони во земјата во различни јурисдикции во врска мобилизирани скутери. Тоа е важно да се биде свесен за законите и прописите бидете област ...
  Прочитај повеќе
 • Што е разликата помеѓу електрична инвалидска количка и скутер мобилност?

  Поради генетски прашања, повреда или стареење, луѓето понекогаш имаат ограничена подвижност и се потпираат на тркала уреди за да се добие околу. Овие лица треба да избираат меѓу електрична инвалидска количка и скутер на мобилност. И двете од овие уреди ќе се добие еден човек, каде што треба да оди во повеќето случаи, но ...
  Прочитај повеќе
 • Кој е најважниот традиционалните производители на автомобили БМВ електричен автомобил излезе на врвот

  Кој е најважниот традиционалните производители на автомобили БМВ електричен автомобил излезе на врвот

  Во последниве години, има медиуми ќе велат дека на пазарот за продажба на многу електрични автомобили, не е ништо повеќе отколку едноставно да се исполнат политика на нулта-емисија на Калифорнија (во 1990-тите, политиката бара секој нулта емисија возила да се произведува илјадници производители продаваат ca ...
  Прочитај повеќе
 • 10 Тајната Внатрешна Предности на електричен велосипед

  10 Тајната Внатрешна Предности на електричен велосипед

   Оваа листа не се објавени на насловната страница, бидејќи голем дел од содржината во оваа приказна се тајни. Ние кои возат брзо електрични велосипеди што имаат добри, и не мора да сакаат сите да знаат колку добро си го зедов тоа. Ние се соочуваат со возбудувања оди надолу, дури и кога јава на станови ...
  Прочитај повеќе

WhatsApp Online Chat !